Сайт вчителя математики Козуб Оксани Олександрівни
Середа, 01.05.2024, 10:43
Меню сайту

Категорії розділу
Мої файли [0]
Алгебра [5]
Геометрія [3]
Конспекти уроків [9]
Календарно-тематичне планування [1]
Позакласна робота [3]
Класному керівнику [6]

Вхід на сайт


Пошук

Міні-чат

Друзі сайту
  • uCoz Community
  • uCoz Manual
  • Video Tutorials
  • Official Template Store
  • Best uCoz Websites

  • Статистика

    Онлайн всього: 1
    Гостей: 1
    Користувачів: 0

    Головна » Файли » Позакласна робота

    Зоряний час.
    29.11.2015, 16:39

    Зоряний час.

    Тема: Суміжні і вертикальні кути

    Мета: Перевірити знання учнів з даних тем; розвивати логічне мислення, кмітливість, винахідливість в нестандартних ситуаціях, ігровими моментами з елементами змагання; розвивати інтерес до математики через гру.

    Обладнання: вислови про математику; зірочки; комп’ютер (презентація); картки з цифрами: 1,2,3,4; призи,  дипломи.

    Форма проведення: гра

    Хід заходу

    1-й  у ч е н ь. Є наука, що розум приводить

    У порядок ясний і чіткий,

    Нам вона теореми доводить,

    Що поєднують формул рядки.

    Математику всі ви впізнали,

    Від людей всіх їй честь і хвала,

    Також всім, хто її підкоряли,

    Промовляєм подяки слова.

    Скільки ще теорем не відкритих

    І задач нерозв’язаних є!

    Хай живе математика в світі

    І для розуму думки дає!  

    2-й у ч е н ь. Математика – наука молодих. Інакше бути не може. Заняття математикою – це така гімнастика розуму, для якої потрібна вся гнучкість і вся витривалість молодості – вважав американський засновник кібернетики, математик і філософ Норберт Вінер.

    1-й  у ч е н ь. Хто в дитинстві вивчає математику, той розвиває увагу, тренує мозок, волю, виховує в собі наполегливість і завзятість у досягненні мети – писав радянський педагог-математик Олексій Іванович Маркушевич.

    2-й  у ч е н ь. Видатні вчені всіх часів надавали математиці великого значення.

    «Жодне дослідження людини не може бути назване істиною, якщо воно не проходить через математичні доведення» – писав відомий італійський художник, учений-інженер Леонардо да Вінчі (1452-1519)

    1-й  у ч е н ь. Ще в давні часи математику називали «царицею наук», «ключем до всіх наук». Давньогрецький філософ Платон (VI ст.. до н.е.) вважав математику знаряддям для вивчення філософії і над дверима Академії, будинку, де він навчав своїх учнів, звелів зробити такий напис: «Нехай сюди не входить ніхто, хто не знає геометрії»

    В ч и т е л ь. І сьогодні наші змагання присвячені – Геометрії. А називається гра (презентація)

     

    В гру вступають 10 учасників, це…(називаються учасники, які виходять і займають свої місця) Всього відбудеться три відбіркові тури, у яких за кожну правильну відповідь  учні будуть отримувати зірочку. По закінченню кожного туру, 2 учасників, які набрали найменшу кількість зірочок, вибувають з гри і отримують призи. У фінал перейдуть двоє учнів, які будуть боротися за перемогу.

    Отже, бажаємо всім успіху! Гра починається.

    А тема сьогоднішньої гри

    І ТУР.

               

    Відповідь: 3.                                                                                                          Відповідь: 2.

                     

    Відповідь: 1.                                                                                                       Відповідь: 4.

                   

    Відповідь: 2.                                                                                                   Відповідь: 3.

     

    Гуморестична пауза

    У ч е н ь. Два і два

    Бородатий цап півдня

    Вчив лічити цапенят:

    -Ну-бо, мудра голова,

    Скільки буде два і два?

    Цапеня немов німе, –

    Думати не хочеться,

    Цапеня ні бе ні ме,

    А татусь морочиться.

    Взяв морквинки дві і дві,

    Розкладає на траві:

    Подивись, моє дитя,

    Та подумай до пуття.

    Одвернувсь на хвильку цап,

    Що тут довго думати?

    Цапеня морквицю хап

    І скоріше хрумати.

    Цап вернувся: – Ох, біда,

    Що ж це ти, лебедику?

    І нема тобі стида,

    Схрумав арифметику!

     

     ІІ ТУР.

           

    Відповідь: 1                                                                                                  Відповідь:2.

     

                 

    Відповідь:4.                                                                                                      Відповідь:1

                

    Відповідь:3                                                                                                         Відповідь:1

     

    Гуморестична пауза

    У ч е н ь. Синок-математик

    До батьків, до Яблунева,

    В рідну хату і садок

    З політехніки зі Львова

    Гостювать прибув синок.

    На обід прибув, до речі,

    (Стіл накрили в акурат!)

    Мати вийняла із печі

    Двоє смажених курчат.

    Батько всім налив чарчини,

    Більшу, звісно, дав синку.

    -А яку науку, сину,

    Ти вивчаєш там? Яку?

    Син підняв до стелі руку:

    -Мудрість, тату! Висота!

    Не збагнуть вам ту науку,

    Ви ж, пробачте,… темнота.

    Ось курчата ці: фактично

    Двійко тут, хоч як бери.

    А візьми математично,

    Помудруй – і вийде три!

    -Не мели дурниці, синку!.. –

    (І, як видно, розізлив.)

    Той схопивсь: – Одну хвилинку!

    Щось помножив, поділив…

    -Ось вам, – каже, – рівно троє;

    Доказ точний і ясний! –

    І промовив до старої

    Сивий батько мовчазний:

    -Якщо так виходить в Петі,

    Будуть двоє ці для нас,

    Він хай їсть оте вже, третє!

    Всім по одному якраз!

                                         Степан Олійник

     

    ІІІ ТУР

               

    Відповідь:4                                                                                                       Відповідь:3

                   

    Відповідь:1                                                                                                       Відповідь:2

                

    Відповідь:2                                                                                                        Відповідь:4

     

    Гуморестична пауза

    У ч е н ь. Хоч сідай і гірко плач –

    Не люблю отих задач!

    Ох! Замучили задачі,

    Через них одні невдачі.

    Чи підручники погані,

    Чи такий я безталанний?

    Та усіх я обдурю –

    В книжці відповідь знайду!

     

    У ч е н и ц я. Скільки чашок, скільки ложок –

    Це ж простеньке завдання.

    Ти  додав слонів до кішок,

    Перемножив на коня.

    Справді, нескладна наука –

    Була б відповідь як слід!

    Вийшло: дід молодший внука

    Аж на 49 літ!

    А друкарські дві машини

    Косять жито 8 днів.

    Проїжджають щохвилини

    Три десятих поїздів.

    А до Марса – метрів 300

    (мудра в хлопця голова!).

    Півхлоп’яти їде в місто,

    З ним – півмами. Ну й дива!

     

    ІV ТУР

     

                

    Відповідь:2                                                                                                         Відповідь:3

                

    Відповідь:2                                                                                                       Відповідь:3

                          

    Відповідь:2                                                                                                           Відповідь:3

    Фінал

    До фіналу переходять двоє учнів. Дається 2 хв, щоб учасники склали якомога більше слів з даного слова. Двоє учнів на дошці записують слова, які називають фіналісти. Перемагає той хто більше назве слів.

    Нагородження переможця дипломом І ступеня, призами і медаллю. Учасник, який дійшов до фіналу нагороджується дипломом ІІ ступеня, призами і медаллю.

     

    Закінчена гра

    Прощатися пора

    Але новий «Зоряний час»

    Чекає вас ще не раз!

    До нових зустрічей!

    Скачати матеріали заходу:

    Зоряний час_кути_7 клас.doc

    Зоряний час_кути_7клас.pptx

     

     

     

     

    Категорія: Позакласна робота | Додав: ksyusha
    Переглядів: 861 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
    Всього коментарів: 0
    avatar
    Copyright MyCorp © 2024
    uCoz