Сайт вчителя математики Козуб Оксани Олександрівни
Неділя, 05.05.2024, 10:51
Меню сайту

Категорії розділу
Мої файли [0]
Алгебра [5]
Геометрія [3]
Конспекти уроків [9]
Календарно-тематичне планування [1]
Позакласна робота [3]
Класному керівнику [6]

Вхід на сайт


Пошук

Міні-чат

Друзі сайту
  • uCoz Community
  • uCoz Manual
  • Video Tutorials
  • Official Template Store
  • Best uCoz Websites

  • Статистика

    Онлайн всього: 1
    Гостей: 1
    Користувачів: 0

    Головна » Файли » Конспекти уроків

    Підсумковий урок по темі "Круглі тіла" (6 клас)
    07.12.2015, 10:42

    ТЕМА: Підсумковий урок по темі "Круглі тіла"

    МЕТА: Повторити навчальний матеріал з теми; розвивати навички використання теоретичного матеріалу до розв’язування задач, сприяти розвитку уваги, кмітливості, логічного мислення та уяви.

    ОБЛАДНАННЯ: Картки із завданнями.

         Картки із формулами (3 комплекти).

    ТИП УРОКУ: Урок узагальнення та систематизації знань, умінь і навичок учнів.

    ФОРМА ПРОВЕДЕННЯ: Урок-КВК.

    ХІД УРОКУ

    На дошці написиний вислів:

    Математика - найдавніша з усіх наук, проте вона залишається наукою вічно молодою, яка бурхливо розвивається... все ширше розвиває свої зв’язки не тільки з природничими, а й з найрізноманітнішими галузями людської діяльності. М.В.Келдиш

    Учитель. Сьогодні у нас підсумковий урок по темі „ Круглі тіла”. Він пройде у незвичайній формі. Ми проведемо урок-КВК. Журі будуть всі присутні вчителі.

    Зараз познайомимося з командами.

    ( Команди формуються зазделегідь. Обирається капітан команди, назва команди.Виготовляється емблема.)

    Перша команда. ( Виходить капітан)

     - Рекомендуєсь я - Квадрат.

    Усяку площу міряю підряд.

    Та маю я чотири сторони,

    Усі однаковісінькі вони.

    Друга команда.

    •  Трикутником я звуся.

    Мороки завдавати не боюся Дорослим і малим.

    Якщо однакові всі сторони мої - І я тоді рівносторонній.

    Як будуть різні всі вони - Тоді і я різносторонній.

        Як рівні тільки два боки,

        То рівнобедреним я звуся.

    Третя команда.

    •  Про мене всім відомо здавна,

    Чотири сторони, а з них

    Дві довші, а дві коротші,

    Кути ж мої усі прямі.

     

    Учитель. З командами ми познайомилися. Тепер розпочинаємо наш урок-КВК.

    Перший конкурс „Естафета”.

    ( Завдання для кожної команди записані на картках, які складені одна на одну на краю стола. За сигналом вчителя перші учні з кожної команди підходять до столу, беруть верхню картку, записують завдання на дошці і розв’язують його. Після цього, хто скоріше розв’яже, той зачитує умову, пояснює розв’язання і передає естафету іншим учням. Кожен учень може принести команді 2 бали. За правильністю розв’язань слідкує журі, відразу оцінює роботу. Учнів, які підуть до дошки обирає вчитель.)

    Завдання для першої команди.

    1.  Обчислити об’єм циліндра, якщо його висота дорівнює 10 см, а радіус основи 5 см. ( \pi\approx3,14).

    2.  Обчислити повну поверхню циліндра, радіус якого дорівнює 3 м, а висота 7 м . ( \pi\approx3)

    3.  Назвати заштриховану частину круга на мал.1 і геометричну величину АВ на мал.2. 

    Завдання для другої команди.

    1.  Обчислити оь’єм конуса, якщо його висота дорівнює 15 см, а радіус основи 4 см.  ( \pi\approx3,14).

    2.  Обчислити площу повної поверхні конуса, радіус основи якого 0,8 дм, висота - 0,6 дм і твірна - 10 см. (  \pi\approx 3 ).

    3.  Назвати заштриховану частину круга на мал.1 і геометричну величину ОВ на мал.2..

    Завдання для третьої команди.

    1. Знайти об’єм кулі, якщо радіус дорівнює 6 дм. (  \pi\approx 3,14 ).

    2. Знайти площу сфери, якщо радіус дорівнює 3дм.( \pi\approx 3,14).

    3. Назвати заштриховану частину круга на мал.1 і геометричну величину ВС на мал.2.

    Другий конкурс „ Конкурс капітанів ”

    Пропонуються три карточки із завданнями. Капітани по черзі витягують карточки і біля дошки розв’язують задачі. Команди на місцях розв’язують ці задачі.

    Завдання для капітанів.

    1. В квадраті, доажина сторони якого 4 см, вирізали два круги, діаметри яких дорівнюють 2 см. Знайти площу заштрихованої частини фігури.

    2. Знайти площу заштрихованої частини фігури, якщо а = 1,2 см , b = 2,4 м , діаметр кола дорівнює 3,4 см.

    3. В квадраті, довжина сторони якого 5,4 см вирізали круг діаметром 4 см та квадрат зі стороною 1,8 см. Знайти площу заштрихованої фігури.

    Капітани також повинні пояснити як розв’язуються такі задачі, можуть принести команді по 4 бали.

    Третій конкурс „Щасливий випадок ”

    Командам роздається 1 комплект карток із формулами:

    С = 2\pir =\pid;    S = \pir2;      S = 4\pir2 ;  S = 2\pir2 + 2\pirh;     

         V =\pir2 h;    S=\pirl+\pir2

    Камандам пропонується по 8 запитань, на які потрібно швидко відповідати. Правильна відповідь оцінюється 1 балом.

    Запитання для першої команди.

    1. Частина площини яка обмежена колом. / Круг /
    2. Відрізок, що сполучає дві точки кола. / Хорда /
    3. Відрізок, що сполучає дві точки поверхні кулі і проходить через її центр. / Діаметр кулі /
    4. Назвати формулу, за допомогою якої обчислюється довжина кола. / C = 2\pir =\pid /
    5. Назвати формулу, за допомогою якої обчислюється площа поверхні конуса./ S=\pirl+\pir2 /
    6. Назвати формулу, за допомогою якої обчислюється об’єм кулі. /  /
    7. Знайти радіус кола довжина якого дорівнює 314 см. / 50 см /
    8. Якою фігурою можна замінити бічну поверхню циліндра? / Прямокутником /

    Запитання для другої команди.

    1. Хорда, що проходить через центр кола. / Діаметр /
    2. Частина круга, обмежена хордою і дутою. / Сегмент /
    3. Відрізок, що сполучає вершину конуса з точкою кола основи. / Твірна /
    4. Що означає число \pi? / Відношення довжини кола до діаметра /
    5. Назвати формулу, за допомогою якої обчислюється об’єм циліндра. / V =\pir2 h /                                                    /
    6. Назвати формулу, за допомогою якої обчислюється площа круга. / S = \pir2 /
    7. Знайти площу круга, якщо радіус дорівнює 1. / 3,14 /
    8. Якою фігурою можна замінити бічну поверхню конуса? / Трикутником /

    Запитання для третьої команди.

    1.  Фігура, яка складається з усіх точок площини, рівновіддалених від даної точки. / Коло /
    2.  Відстань від точок кола до його центра. / Радіус /
    3.  Частина круга, обмежена двома радіусами і дугою. / Сектор /
    4.  Назвати формулу, за допомогою якої обчислюється площа поверхні циліндра. / S = 2\pir2 + 2\pirh /
    5.  Назвати формулу, за допомогою якої обчислюється об’єм конуса. / \frac{1}{3} /
    6.  Назвати формулу, за допомогою якої обчислюється площа поверхні кулі / S = 4\pir /
    7.  Знайти довжину кола, якщо радіус дорівнює 1. / 6,28 /
    8.  Чи можна круг перетворити в рівновелику прямолінійну фігуру ? / Ні /

    Підводиться підсумок уроку.

    Учні, які відповідали на уроці відповідно оцінюються

    Категорія: Конспекти уроків | Додав: ksyusha
    Переглядів: 1308 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 3.5/2
    Всього коментарів: 0
    avatar
    Copyright MyCorp © 2024
    uCoz